Za naše trkače nema zime

Izvrsnim rezultatima naši PH trkači iz Bihaća su obilježili i PH početak 2024. godine. Naime, oni su svojim učešćem na šestom “Unusual Marathon Sarajevo”, koji je i ove godine istrčan pod sloganom “Trčimo za čist zrak – My Mission No Emission”, potvrdili da su ljudi velikog srca i izuzetni sportaši. Od ukupno 214 trkača koji su stigli na cilj u sve tri trke (maraton, polumaraton i trka na 10,5 km) naši trkači su u maratonu zabilježili fantastične rezultate. Respect i čestitamo! Naime, oni su svojim učešćem u ovom sarajevskom maratonu osvojili nove medalje i pehare: naša Emina Čehiajić Gradinović je osvojila prvo mjesto u ženskoj konkurenciji, što je ujedno i četvrto mjesto u ukupnom plasmanu, naš Enes Ibrahimagić je osvojio drugo mjesto, a Amar Čehajić treće mjesto, obojica u muškoj konkurenciji i u ukupnom plasmanu. Rezultati za ponos obzirom da nije nimalo lako bilo trčati 42 km sarajevskim ulicama na -6 stepeni, ali uspjeli su i među 33 finišera maratona osvojili zaslužena priznanja. Njihov uspjeh je još i veći jer su i ovo učešće na “Unusual Marathon Sarajevo” posvetili oboljelima od plućne hipertenzije, podižući na taj način zajedno s nama svijest o ovoj teškoj, rijetkoj i neizlječivoj bolesti krvnih sudova pluća. Simbolika povezanosti između trkača i PH pacijenata je potvrđena i sloganom trke koja je održana 13.01.2024. u organizaciji udruženja „Dečki u plavom“ iz Sarajeva – “Trčimo za čist zrak – My Mission No Emission” obzirom da je zrak u Sarajevu i cijeloj Bosni i Hercegovini jedan od najzagađenijih na svijetu što nikome ne odgovara, a posebno ne odgovara PH pacijentima! Hvala još jednom svima od srca!